رای به سایت :
2218
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
جمعه 03 خرداد 1398 -
تنها راه نجات اسلام سازش با حکومت بود
فرمانده حوزه 115 لیله القدر:

تنها راه نجات اسلام سازش با حکومت بود

فرمانده حوزه 115 لیله القدر بیان کرد: امام رضا (ع) ادامه دهنده اسلام ناب محمدی در یکی از خطرناک ترین برهه تاریخی بودند و تنها راهشان سازش با حکومت بود.
calendar
تاریخ : 1396/05/11 - 15:19
17
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج قدس ، امیر قاسمی فرمانده حوزه 115 لیله القدر ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد علی بن موسی الرضا (ع) در گفتگو با خبرنگارقسم خاطر نشان کرد: طبق آیه شریفه " اطیعوا الله واطیعوا الرسول و اولی الامر منکم " ولایت و اداره امور دنیا و آخرت جهان اسلام بر عهده پیامبر اکرم (ص) و جانشینان ایشان است.

 وی افزود: بنی امیه و بنی عباس غاصبان خلافت بوده و با زرو زور این منصب الهی را غصب کرده و به نام اسلام از آن برای اهداف خود استفاده می کردند.

فرمانده حوزه 115 لیله القدر در خصوص اهداف مامون عنوان کرد: مامون فرد مزوری بود که به واسطه تزویر نه تنها جانشینان پیامبر اکرم (ص) را از خلافت برکنار کرده بلکه قصد بدنام کردن ایشان را در بین مردم داشت؛ از این جهت پیشنهاد ولایت عهدی به امام رضا (ع) را داد تا ایشان را در چشم مردم فردی نشان دهد که از روی حرص و دنیا پرستی شهر و دیار خود را رها کرده و برای حکومت بر جهان اسلام به مرو آمده است.

فرمانده حوزه 115 لیله القدر تصریح کرد: امام رضا (ع) که از هدف مأمون آگاهی داشتند در ابتدا پیشنهاد را نپذیرفتند اما در نهایت برای نجات اسلام به شرط دخالت نداشتن در امور اجرائی پذیرفتند چرا که تنها راه نجات اسلام سازش در مقابل حکومت بود.

امیر قاسمی در ادامه  با اشاره به معجزات و کرامات  امام رئوف (ع) بیان کرد: چه بسیارند  انسان های که با تشرف به بارگاه ملکوتی ایشان از دریای بی کران کرامت و محبتش بهره و نصیبی برده اند.

فرمانده حوزه 115 لیله القدر در خاتمه با بیان اینکه  امام رضا (ع) از فضائل اخلاقی والای برخوردار بودند و هرگز برکسی جفا نکردند، گفت:  ان شاءالله آن صفات پسندیده برای ما و پویندگان راه امامت و ولایت توشه راه باشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075مطالب مرتبط