رای به سایت :
2216
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
جمعه 03 اسفند 1397 -
دهمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا با هدف ترویج روحیه پژوهشگری و کار گروهی برگزار شد

دهمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا با هدف ارتقا سطح علمی دانش آموزان نخبه و همچنین ترویج روحیه پژوهشگری، پرسشگری و کار گروهی همراه با ایجاد شور و نشاط برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/05/19 - 11:49
8
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید دستغیب  حوزه 103 جماران  ناحیه مقاومت بسیج قدس ،مرتضی فاطمی نژاد دبیر لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی(پایا) در حاشیه برگزاری دهمین دوره مسابقات بین الملی پایا در گفت وگو با خبرنگار قسم گفت: امسال حدود ده تیم از کشورهای خارجی از سه قاره آسیا، اروپا و افریقا در این لیگ به رقابت پرداختند که در مجموع 500 نفر از این دانش آموزان به مرحله نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی در مجموع 42500 نفر از دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و پایه های هفتم، هشتم و نهم متوسطه اول از سراسر کشور شرکت کردند که 12 هزار نفر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در نهایت 500 نفر برای رقابت در مرحله پایانی انتخاب شدند.
دبیر لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی(پایا) با بیان اینکه امسال اولین سالی است که در حوزه علوم برنامه نویسی و لیگ علوم انسانی توسعه رشته ای داشتیم، افزود: در این لیگ بین الملی پایا پایه های ششم، هفتم، هشتم و نهم شرکت کردند.

فاطمی نژاد ادامه داد: پایه ششم دانش آموزان دوره ابتدایی  و پایه های هفتم، هشتم و نهم (سه مقطع متوسطه اول) در علوم پایه (ریاضی و علوم) و همچنین دانش آموزان پایه دهم در رشته های علوم انسانی، برنامه نویسی و لیگ پژوهشی به عنوان چالش های پژوهشی در این لیگ رقابت کردند.

وی اذعان داشت: یکی از برنامه های ویژه لیگ امسال  برنامه چالش پژوهشی بود که دانش آموزان پژوهش یا مشکلاتی که در پیرامونشان وجود دارد را با یک چالش پژوهشی را ابتدا شناسایی و بعد برای راه حل آن یک طرح پژوهشی کاربردی نه صرفاً در حوزه نظری ارائه دادند که بعد این راه حل در هیئت داوران جمع بندی شد و در آخر پرونده اختتامی در محل دانشگاه شهید بهشتی که مرکز همایش های بین الملی است داوری و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

سرهنگ طاهری معاون علمی و آموزشی سازمان بسیج دانش آموزی کشور در ادامه هدف از برگزاری این لیگ علمی را ارتقا سطح علمی دانش آموزان نخبه و همچنین ترویج روحیه پژوهشگری، پرسشگری و کار گروهی همراه با ایجاد شور و نشاط در بین آنها ذکر کرد و یادآور شد: این لیگ به سه روش انفرادی، گروهی و امدادی برگزار می شود و 80 درصد دانش آموزان شرکت کننده از مدارس استعدادهای درخشان، فرزانگان، تیزهوشان و نمونه دولتی و 20 درصد دانش آموزان مدارس عادی هستند.
وی با بیان اینکه این دانش آموزان از 17 مرداد ماه رقابت مرحله نهایی خود را در دانشگاه های شهید عباسپور و شهید بهشتی آغاز کرده اند و نتایج این دوره 19 مرداد اعلام می شود، گفت: دهمین لیگ علمی بین المللی پایا با همکاری سازمان بسیج دانش آموزی، موسسه علمی آموزشی رزمندگان و خانه ریاضی برگزار شده و در مجموع 200 نفر از بین 500 نفر شرکت کننده با اهدای سه گرید طلا، نقره و برنز تقدیر خواهد شد و همچنین گواهینامه معتبر علمی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است متین آیان دانش آموزی که ازکشور ترکیه در این مسابقه شرکت کرده بود در مصاحبه با خبرنگار قسم از نحوه برگزاری این دوره از مسابقات ابراز خرسندی کرد و از برخورد خوب مردم ایران قدردانی کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 13878مطالب مرتبط