رای به سایت :
2218
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
جمعه 03 خرداد 1398 -
قدم اول در بسیج جلب اعتماد مردم است
فرمانده سپاه تهران بزرگ:

قدم اول در بسیج جلب اعتماد مردم است

فرمانده سپاه تهران بزرگ بیان کرد: با جلب اعتماد مردم به خود آنها را به اسلام نزدیک و ترغیب کنیم و مواظب باشیم که کوچکترین کار ما آنها را از اسلام دور نکند که ما پاسخگو هستیم.
calendar
تاریخ : 1396/05/29 - 11:26
4
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج قدس ، فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه کار با مردم کار بسیار ظریف و پیچیده ای است، گفت: وقتی به عنوان بسیج می خواهیم با مردم کار کنیم باید دقت و ظرافت داشته باشیم چرا که کار با مردم باید ویژگی های مردمی داشته باشد.

سردار یزدی تصریح کرد: در قدم اول باید اعتماد مردم را جلب کنیم که اگر اعتماد کنند حرف ما را گوش می دهند؛ از قبل از انقلاب تا به امروز زمان هایی که مردم به ما اعتماد داشتند کارها خوب پیش رفته است؛ سپس سلیقه ای عمل نکنیم و به شعارهایمان عمل کنیم.

فرمانده سپاه تهران خاطر نشان کرد: در زمان دوران دفاع مقدس که اعتماد و ایمان مردم متبلور می شد اعتماد اخلاق و ایمان و انگیزه مردم را دو چندان می کرد که توانستیم به لطف خداوند جلوی دشمن تا دندان مسلح را بگیریم و پیروز شویم.

وی ادامه داد: اعتماد سبب اقدام هر کاری می شود اعتماد نه اینکه فرمانده از آنها توانمندتر است بلکه فرمانده برای خودش و نفس خودش عمل نمی کند و سلیقه ای کار نمی کند.

سردار یزدی بیان کرد: اگر سلیقه ای کار نکنیم شرایط عوض می شود اول برای خود جا بیاندازیم بعد برای دیگران؛ اینها مطالبی است که اسلام و انقلاب در همین راستا ترویج می شود تا سبب سعادت دنیا و آخرت شود.
سردار یزدی ضمن توصیه به برخورد خوب با مردم گفت: با برخورد خوب با مردم به انسان هایی با اخلاق اسلامی مشهور شویم و آنها را جذب کنیم و اگر کسی بد اخلاقی کرد زود به دنبال پاسخ و مقابله به مثل نباشیم، همانطور که پیامبر اکرم (ص) با اخلاق خوب مردم را جلب می کردند.

فرمانده سپاه تهران با اشاره به تورهای ایست و بازرسی و گشت زنی ها اذعان داشت: در مواجه با متخلفین که رفتار ناشایستی دارند که ما نمی پسندیم دقت کنیم شاید بعضی ها گرفتار شدند و فکر نکنیم آتش به اختیار است، نه ممکن است او مورد تهاحم فرهنگی قرار گرفته و زیر بار دشمن است و به دلیل فقر و هجمه فرهنگی گرفتار شده است و با این نگاه به آن توجه کنیم و به سمت او برویم؛ بعضی جاها امر به معروف آشکار و عیان جواب نمی دهد به کارهایی دست بزنیم که براساس رفتار و عیان ما باشد.

سردار یزدی افزود: باید در  مناطقی از تهران که سرقت انجام می شود و به اموال مردم دست اندازی می شود گشت زنی شود تا مردم احساس کنند با وجود بسیج امنیت برای آنها ایجاد می شود.

وی بیان کرد: با مردم برخورد اسلامی داشته باشیم و با حرص و کینه برخورد نداشته باشم و با توجه به اینکه دنبال یک رسالت هستیم ماموریت محور کار نکنیم بلکه رسالت محور کار کنیم تا با سعه صدر زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشیم.

سردار یزدی افزود: مواظب باشیم زحمات ما با توجهی از بین نرود، مواظب باشیم دچار گرفتاری های اخلاقی و فساد اخلاقی نشویم و باید کاری کنیم تا مردم بگویند اینها خیلی چشم پاک هستند چه خواهران و چه برادران تا مردم به ما اعتماد کامل داشته باشند.

فرمانده سپاه تهران تاکید کرد: همه باید تحت امر فرمانده ناحیه باشید، بچه های خوب باید در پایگاه باشند در نوک پیکر و پنجه ما، جایی که مردم با ما برخورد دارند، باید کاری کنیم که بچه ها ترغیب و توانمند باشند.

سردار یزدی با بیان اینکه باید در رفتار با مردم، مردمی باشیم، گفت: مردمی که در زمان انقلاب به انقلاب اسلامی رای آری دادند همه به امام خمینی (ره) اعتماد داشتند که جز مسلمانان همه اذهاب هم به ایشان رای دادند چون در سایه مطالبی که امام راحل بیان می کردند آرامش داشنتد.

وی ادامه داد: در جلب اعتماد به مردم هر چه داریم خرج دهیم و در طبق اخلاص قرار دهیم تا افراد را به اسلام نزدیک و ترغیب کنیم و مواظب باشیم که کوچکترین کار ما آنها را از اسلام دور نکند که ما پاسخگو هستیم.

فرمانده سپاه تهران تصریح کرد: باید در مناطقی که محرومیت وجود دارد بیشتر به مردم رسیدگی شود و پایگاه ها باید به مناطق خود رسیدگی کنند تا ببینند چه کسانی به کمک آنها نیاز دارند آنها را کمک کنند ما هم آنها را حمایت می کنیم.

سردار یزدی در خاتمه گفت: اول به خودمان توجه کنیم بعد به خدا اعتماد داشته باشیم و مستلزم این باشیم که کاری را که انجام می دهیم کاری خدایی است.

لازم به ذکر است سرهنگ عبیری فرمانده ناحیه قدس در ابتدای جلسه ضمن تبریک مجدد جهت انتصاب سردار و تقدیر و تشکر از حضور وی و هئیت همراه؛ گزارش کاملی از روند برنامه ها و فعالیت های اجرای و محدوده جغرافیایی ارائه و آروزی طول عمر با عزت و توفیق هرچه بیشتر به نظام را برای وی خواستار شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075مطالب مرتبط