رای به سایت :
2218
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
جمعه 03 خرداد 1398 -
نظام سلطه در حال جنگ با نظام اسلامی در فضای مجازی است
جنگ نرم در فضای مجازی؛

نظام سلطه در حال جنگ با نظام اسلامی در فضای مجازی است

هدف اصلی دشمن مقابله با نظام انقلابی ایران است چراکه بنابه اعتراف استراتژیست‌های آمریکا اگر ایران را شکست دهند، دیگر هیچ کشوری توانایی ایستادگی در برابر آمریکا را ندارد.
calendar
تاریخ : 1396/10/18 - 11:50
6
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج قدس ،گسترش روز افزون فضای مجازی و فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی در سالهای اخیر، تأثیرهای آن در حیات بشری در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نمایان و روشهای سنتی در تمام ابعاد را به روشهای نوین، تبدیل کرده است.

در سالهای اخیر، با گسترش این فناوریها و در رأس آن نفوذ روزافزون اینترنت، شاهد حذف مرزها هستیم؛ امری که در کنار مزیتهای خود آسیبهایی را هم به دنبال داشته است. اگرچه این فضا و به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات امکانات بسیاری را فراهم آورده تا بخش قابل توجهی از فعالیتهای انسانی با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام گیرند،اما همین فناوری اطلاعات با تسهیل زمینه و شیوه ارتکاب جرم و توسعه خسارت مادی و معنوی ناشی از جرم و ایجاد جرایم جدید و پدید آوردن شیوه های مجرمانه نوین، فرصتهای طلایی زیادی را برای مجرمان فراهم کرده است.

صحنه گردان این چالشها و حفره ها همان مجرمان نام آشنایی هستند که در سراسر جهان، امنیت مردم و دولتها را هدف گرفته اند، مجرمانی که در گذشته با ابزارهای سنتی و امروز در دنیای مدرن با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته مبادرت به ارتکاب جرایم خرد و کلان می کنند. در چنین فضایی، وجود عاملی که بتواند کژ کارکردی افراد و سازمانها و گروه ها و دسته ها را کنترل کند، امری بدیهی است.

اینترنت به عنوان یک رسانه چندوجهی، با توانایی بازنمایی کامل دنیای واقعی، با تغییری که در مفهوم زمان و مکان ایجاد کرده، میزان دسترسی مخاطب را به اطلاعات، بدون محدودیتهای زمانی و مکانی، امکان پذیر ساخته است.که محیط آن غیرملموس است ولی نتیجه عینی آن در واقعیت شکل می گیرد.

گسترش و حفظ امنیت در جامعه که با پیچیدگی روز افزون ناشی از تولید و تبادل گسترده اطلاعات مواجه است، امری بسیار دشوار بوده و نیازمند برنامه ریزیهای کلان و گسترده است، سازمانهای متولی نظم و امنیت در جامعه، با شناخت قابلیتها و اهمیت فضای مجازی و براساس رویکرد تعاملی با مخاطب، می توانند از عهده وظایف ذاتی خود در فضای مجازی برآیند.

۳ میلیون و ۵۰۰ بار دانلود یک کلیپ مستهجن از یک سایت غیر اخلاقی فارسی زبان، نشانگر روشن شدن چراغ قرمز اخلاق در فضای مجازی برای کاربران ایرانی است که هدف نشانه رفتن اعتقادات است.

این موضوعی است که با ساماندهی خاص چندی است ریشه اعتقادی جوانان را نشانه رفته است. کارشناسان برای مقابله با این تخریب فرهنگی، بهترین عامل را بنیان خانواده می دانند. آنان معتقدند تنها با آگاهی دادن به والدین می توان خانه را مکانی امن برای رشد فرزندان ساخت.

دشمنان از فضای سایبر برای پر کردن اوقات فراغت جوانان ما سؤاستفاده می کنند.

هم اکنون دشمنان از فضای سایبری برای نفوذ بر جوانان استفاده و خوراک فرهنگی که مدنظر خودشان است برای جوانان ما تهیه می کنند، بنابراین باید بتوانیم محصولات فرهنگی مناسب را خودمان تهیه کنیم.

بسیاری بر این عقیده اند دشمن از فضای مجازی برای تخریب جوانان و تهاجم فرهنگی استفاده می کند.این موضوعی است که به راحتی می توان ریشه آن را در برخی از سایتهای منحرف، مشاهده کرد. امروزه فضای مجازی ابزاری برای تحقق جنگ نرم دشمن است و دشمن سعی دارد از حداکثر ظرفیت خود و با شیوه ها و برنامه های خاص، استفاده کند تا بتواند برنامه ریزیهایش را در کشور ما بر روی جوانان پیاده کند.

دشمن ابزارها و امکانات زیادی را در اختیار دارد و با استفاده از آنها می تواند هم کیفیت و هم تنوع بسیاری ایجاد کند، بنابراین خانواده ها و مسؤولان ما باید توجه بیشتری داشته باشند؛ آموزه های دینی، مبانی دینی، گذشته فرهنگی و تاریخی ما غنی از واقعیتهایی است که اگر نسلهای ما در هر برهه از زمان قرار گیرند، می توانیم آنها را با بهره گیری از پیشینه فرهنگی و دین غنی، واکسینه کنیم.

متأسفانه ورود فضای سایبری فارغ از توجه بار امنیتی، جامعه را آسیب پذیر کرده است و ما در ناخودآگاه خود اطلاعات زیادی را در اختیار افراد می گذاریم. در حوزه دیجیتال کمتر حصار کشیده ایم چرا که این موج تمام دنیا را در برگرفته و فرصتها را نیز سلب کرده است، بنابراین نه می توان جلو آن ایستاد و نه می توان از آن جلوگیری کرد.

اما در این میان، بسیاری از کارشناسان فرهنگی و اجتماعی در کنار علما بر این باورند که همه آحاد جامعه باید جنگ سایبری را جدی بگیرند و مراقبتهای لازم را به عمل آورند؛ زیرا دشمن فضای مجازی را میدان جنگ کرده است. از این رو، در حال حاضر لازم است اولویت فعالان فرهنگی، حضور در فضای مجازی باشد. نبود قانون جامع نظارت بر رسانه، موجب آشفتگی فضای مجازی و نبود نظارت جامع می شود.

غرب از گسترش گرایش به حجاب در جهان هراس دارد و قصد دارد فرهنگ برهنگی را در فضای مجازی ترویج دهد.

خانواده را نهاد اول اجتماع است اگر خانواده از نظر فرهنگ اسلامی تقویت شود، هیچ جنگی نمی تواند ما را از پای درآورد. از این رو، دشمنان با نقشه های حساب شده به جنگ علیه ما پرداختند. آنان رو در رو با ما وارد جنگ نمی شوند، بلکه افرادی را در داخل خودمان برای تحقق افکار پلیدشان اجیر می کنند.

دشمنان امروز سعی دارند افکار خانواده ها را با سؤ استفاده از فضای مجازی محصور کنند. آنها می خواهند آرام آرام فرهنگ و تمدن ما را از بین ببرند و تنها خود آمریکا میلیاردها دلار برای برنامه های شیطان پرستی و ایجاد فرقه ها و آیینهای جدید صرف می کند.

طبق آمارها، کشور انگلیس حدود ۷۰۰ فرقه و آیین دارد که دفتر مرکزی این فرقه ها در آمریکاست زیرا آنان به این باور رسیده اند که افراد به معنویت گرایش بیشتری دارند و از این طریق می خواهند افکار انحرافی را در خصوص معنویت و راه رسیدن به کمال به کار ببرند و انسجام اسلامی را در جهان خدشه دار کنند.

نظام سلطه بسیاری از اقدامات خصمانه ی خود را به واسطه ی استفاده از ظرفیت فضا مجازی و شبکه های اجتماعی در داخل کشور پیش می برد.

امروزه سیاست های نظام سلطه در برابر انقلاب اسلامی ایران تغییر کرده است، در حال حاضر فناوری های اساسی در تمام کشورهای جهان حائز ارزش و اهمیت بسیاری شده است، به طوری که اکثر تهدید ها و اقدامات در قالب این فناوری ها صورت می گیرند..

انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را به جهان معرفی کرد است، گفتمان انقلاب اسلامی همواره در مقابل گفتمان های سلطه گری که خود را یکه تاز دنیای معاصر می دانستند ایستادگی کرده است. استقامت نظام سلطه در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی ایران باعث ایجاد یک رویارویی جدی شد، به طوری که در اوایل حضور انقلاب اسلامی در جوامع بین الملل نظام سلطه بر علیه ایران جنگ سختی را تدارک دید.

نگرش و نگاه دشمن به جمهوری اسلامی امروزه با دوران اوایل انقلاب بسیار متفاوت است، امروزه دشمنان جمهوری اسلامی ایران دیگر با نگاه جنگ سخت اقدام به رویارویی نمی کنند.

فضای مجازی ابزار جنگ نرم برای دشمنان ایران است، فناوری های نوین و به ویژه فضای مجازی امروزه نقش بسیار مهم و بی بدیلی را در زندگی روزمره مردم بر عهده دارد؛ به طوری که در طول زمان به زندگی دوم انسان مبدل شده است.

امروزه دشمنان ایران به روش های مختلف از طریق فضای مجازی به افکار مردم نفوذ می کنند، آمارهای نفوذ دشمن از طریق فضای مجازی آمارهایی بسیار تکان دهنده هستند، به طوری که لحظه ای غفلت در این حوزه می تواند عوارض و عواقب جبران ناپذیری را شامل حال مردم کشور کند.

بیانات مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی را برای همه روشن کرده است، ایشان همیشه تاکید داشته‌اند که اگر رهبر نبودم در حوزه فضای مجازی فعالیت می‌کردم که این موضوع نشان از اهمیت این فضاست.

فضای مجازی میدان بازی دشمن در دنیای امروزی است ، دشمن با تسلطی که بر ادوات فضای مجازی دارد، ذهنیت دادن، القائات و... را مدیریت می‌کند و در این حوزه موفق بوده است.

دشمن به سرکردگی آمریکا علیه بیداری اسلامی اقدام می‌کند و هدف اصلی آن مقابله با نظام انقلابی ایران است چراکه بنابه اعتراف استراتژیست‌های آمریکا هدف اصلی خود را ایران معرفی می‌کنند و معتقدند اگر ایران را شکست دهند، دیگر هیچ کشوری توانایی ایستادگی در برابر آمریکا را ندارد

فعالان فضای مجازی در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند  فعالان این حوزه باید شبانه روز فعالیت کنند. چرا که جمهوری اسلامی در فضای مجازی در تمامی حوزه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و... مورد هجمه موشک باران و گلوله باران قرار گرفته است.

اگر در دفاع مقدس هزاران کیلومتر برای رسیدن به مرز دشمن طی می کردیم امروز مرز همراه ما است و فاصله ای با میدان مبارزه دشمن نداریم.

امروز جنگ نرم در دستور کار نظام سلطه است. یکی از عنصر فرهنگسازی فرهنگ ایثار و شهادت است که باید در فضای مجازی حضور منسجم، آگاهانه و به موقع داشته باشیم. وقتی یک عنصر برترسازی داریم در حوزه فضای مجازی می توانیم دشمن را بیرون کنیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075مطالب مرتبط