رای به سایت :
2218
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398 -
ایران دست برتر را در معادلات منطقه‌ای دارد
رئیس سازمان انرژی اتمی:

ایران دست برتر را در معادلات منطقه‌ای دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: خوشبختانه تا به امروز نشان داده‌ایم که در نهایت هوشیاری، عقلانیت و هوشمندی سیاست خود را پیش می‌بریم و دست برتر را در معادلات منطقه‌ای داریم.
calendar
تاریخ : 1397/07/10 - 10:22
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج قدس ، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بهره برداری از شش طرح و مسیر هوایی شرکت فرودگاه ها اظهارداشت: در سفر رئیس جمهور به مقر سازمان ملل به همه جهان ثابت شد که ایران اهل تفاهم و مفاهمه است و این طرف آمریکایی است که همه تعهدات خود را زیر پا گذاشته است.

وی گفت: سرانجام قدرت منطق ایران بر زور آمریکا غلبه خواهد کرد و آنچه در سفر اخیر رئیس جمهور به سازمان ملل متحد دیده شد جزو الطاف خفیه الهی بود این بود که ایران را در کانون توجه جهانیان و آمریکا را در انزوا قرار داد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: امروز باید بیش از پیش هوشیار باشیم تا خدای ناکرده مکر آنها ضرری به ما نرساند و خوشبختانه تا به امروز نشان داده ایم که در نهایت هوشیاری، عقلانیت و هوشمندی، سیاست خود را پیش می بریم و دست برتر را در معادلات منطقه ای داریم.

وی در تحلیل رفتارهای رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ از نحله فکری هنری کیسینجر تبعیت می کند که به آنها توصیه کرده وقت آن است که آمریکا حیای سیاسی را کنار بگذارد و یکجانبه عمل کند و به دنبال اجماع نباشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: منطق کسینجر این است که باید از منطق قدرت پیروی کنیم و معتقد است اگر آمریکا فشار بیاورد همه قدرت های جهان و از جمله اتحادیه اروپا چاره ای جز تمکین ندارند و به همین دلیل ترامپ در بسیاری از موارد رفتارهای شاذ دارد و از جمله از بسیاری از پیمان های جهانی و بین المللی خارج شده است.

صالحی همچنین امنیت مردم را نقطه مشترک فعالیت های سازمان انرژی اتمی و صنعت هواپیمایی دانست و تصریح کرد: در سازمان انرژی اتمی سلامت انسان ها در درجه اول اهمیت است و به همین دلیل حداکثر استانداردها را در مجموعه تاسیسات هسته ای در نظر می گیریم.

وی در پایان از مجموعه تلاش های صنعت هواپیمایی برای غلبه بر محدودیت ها و مشکلات تجلیل کرد و خاطرنشان کرد: اینکه در سه سال گذشته و پس از برجام، بیش از دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت هواپیمایی و فرودگاهی صورت بپذیرد کار بسیار بزرگی است چراکه ما در گذشته وقتی به فرودگاه های خارجی سفر می کردیم از دیدن شرایط این فرودگاه ها که تا چند دهه قبل کشوری نبودند و حاکمیتی نداشتند و مقایسه آن با فرودگاه های کشورمان ناراحت می شدیم اما به لطف خدا در این زمینه و استاندارد سازی فرودگاه های کشور قدم های بزرگی برداشته شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075مطالب مرتبط