رای به سایت :
2218
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
یکشنبه 05 خرداد 1398 -
تنگه ابوقریب صرفا یک فیلم سینمایی نیست/تنگه ابوقریب درسی بزرگ برای تمام سیاستمداران ایران
تنگه ابوقریب صرفا یک فیلم سینمایی نیست/تنگه ابوقریب درسی بزرگ برای تمام سیاستمداران ایران

تنگه ابوقریب صرفا یک فیلم سینمایی نیست؛ روایتی است واقعی از روزهای پایانی جنگ و حماسه گردان عمار که در تاریخ جنگ گم شده است. تنگه ابوقریب از معدود فیلم های سینمایی است که حتی اگر دیالوگ هم نداشته باشد باز هم برای تمام آدم...
calendar
تاریخ : 1397/07/15 - 09:37
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج قدس ، دکتر سارا فلاحی  :تنگه ابوقریب صرفا یک فیلم سینمایی نیست؛ روایتی است واقعی از روزهای پایانی جنگ و حماسه گردان عمار که در تاریخ جنگ گم شده است. تنگه ابوقریب از معدود فیلم های سینمایی است که حتی اگر دیالوگ هم نداشته باشد باز هم برای تمام آدم های روی زمین قابل فهم است.جنگ با تمام بدی ها،وحشت ها،ویرانی ها و دردهایش به تصویر کشیده شده است و در ازدحام همه این پلشتی ها ناخودآگاه شیرینی دفاع از سرزمینت در عمق جانت می نشیند.بزرگ ترین پیام تنگه ابوقریب برای مخاطبش این است که جنگ برنده ندارد؛برنده واقعی جنگ ها فروشندگان اسلحه هستند ولی اگر مورد حمله گرفتی باید دفاع کنی و اگر خوب دفاع کردی برنده ای.

تنگه ابوقریب داستان مردان مرد و سربازان شجاعی است که علی رغم تعلقات خاطر و علائق دنیوی که دارند اما بی ادعا از سرزمین شان دفاع می کنند.داستان فرمانده ای که با سربازانش همراه است مانند آن ها تشنه است مانند آن ها زخمی است و مانند آن ها مظلوم است.داستان مردانی که می دانند اگر تنگه ابوقریب را از دست بدهند ایران جنگ را با تمام هزینه هایش می بازد اما نمی دانند پشت صحنه سیاست چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و سیاستمداران، برای تاریخ این سرزمین چه اراده کرده اند.آن ها سیاسی نیستند و برایشان مهم نیست که بدانند فقط ۵ روز دیگر جنگ به پایان می رسد و در فردای جنگ،برخی از سیاستمداران بی مایه این سرزمین بیشتر از آن ها به خاطر آورده می شوند چون خود را به عنوان فاتحان رزم دیروز معرفی می کنند!

در تنگه ابوقریب همه با هم هستند برای نجات سرزمین شان نه برای اضمحلال آن. در تنگه ابو قریب جنگ شعار نیست و دشمن نیز ضعیف و دست و پابسته نیست.همه مردان ابوقریب واقعی هستند، هیچ کدام سوپرمن نیستند اما همه آن ها برای ایران می جنگند. در تنگه  ابوقریب علی نماد نسل جوان و بالنده ای است که به واسطه رشادت نسل گذشته و دلیر سرزمینش بعد از فتح تنگه ابوقریب محکم و مطمئن قدم بر می دارد چون میراث رزم مردان دلیر سرزمینش بزرگ ترین ثروت اوست که باید برای ساختن سرزمینش حافظش باشد.علی نماد نسلی است که می خواهد مانند دلاوران بی ادعای دیروز سرزمینش، فارغ از رنگ و زبان و سیاست و دروغ و ریا خود را به آب و آتش بزند تا ایران بماند هر چند او هم نمی داند در فردای سرزمینش برخی خواهند آمد و از استخوان های آن مردان بی ادعا صندلی قدرت می سازند و تمام تنگه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کشورشان را با بی کفایتی رها می کنند!

 تنگه ابوقریب را باید تمام سیاستمداران ما ببینند؛ خصوصا آنان که عامدانه دچار آلزایمر شده اند! باید ببینند تا بدانند ایران را نمی توان با دروغ و ریا و منیت و اختلاس مدیریت کرد تا یادشان بیاید که اریکه شاهانه آن ها بوی خون جوانانی را می دهد که مادرانشان هنوز نمی دانند فرزندانشان کجا هستند و در کدام گوشه از خاک این سرزمین گم شده اند!

منبع: تهران پرس

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج قدس        منطقه 5        محله جنت آباد مرکزی        تنگه ابوقریب        سیاست داخلی                                    

مطالب مرتبط