رای به سایت :
323
محبوب
حوزه 103 جماران
ناحیه مقاومت بسیج قدس
شنبه 27 بهمن 1397 -
سلسله نکات اخلاق در فضای مجازی/۲
یادداشت/همایون سلحشور فرد

سلسله نکات اخلاق در فضای مجازی/۲

از دشمنی در جبهه خودی بپرهیزیم
calendar
تاریخ : 1393/12/14 - 06:10
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم، معاون فضای مجازی حوزه 103 جماران در ادامه سلسله نکات «اخلاق در فضای مجازی»، در این قسمت با بهره گیری از بیانات آیت الله جوادی آملی در درس تفسیر قرآن به لزوم پرهیز از دشمنی در داخل جبهه خودی اشاره می کند:

گاهی دیده می شود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، افرادی با ادعای ولایت مداری با دیگرانی که قدری با آن ها اختلاف سلیقه و فکری و ... دارند چنان برخورد می کنند که گویا با خصم بیرونی یا یک منافق نفوذی مواجه شده اند و حتی در برابر تذکرات اخلاقی همسنگران خود هرگونه بداخلاقی و انگی را نسبت به آن ها روا می دارند.

لذا در این قسمت بیاناتی از استاد فرزانه، آیت الله جوادی آملی را نقل می کنیم؛ باشد که از دشمنی در جبهه خودی بپرهیزیم:

« سلاح عقل را به کار ببر, رقابت را از بین ببر نه رقیب را, اختلاف را از بین ببر نه مختلف را, دشمنی را از بین ببرید نه دشمن را, ... یک وقت بیگانه حمله می کند, سلاح را نگه دار برای آن روز, خدا غضب و سلاح عقل را نداده که در داخله خانه و همسایه به کار ببرید, بلکه این سلاح برای این است که اگر بیگانه ای خواست حمله کند, او را از بین ببریم ... إدفع بالتی هی أحسن... در داخل خانه که هر دو مسلمان و شیعه هستند حرف را دو جور می شود گفت, به نرمی یا به تندی, تو به نرمی سخن بگو ... »(*)

* - برگرفته از درس تفسیر قرآن آیت الله جوادی آملی(نقل به مضمون)


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4309مطالب مرتبط