رای به سایت :
323
محبوب
حوزه 103 جماران
ناحیه مقاومت بسیج قدس
پنجشنبه 02 اسفند 1397 -
شال حاج صادق بعد 20 سال
یادداشت

شال حاج صادق بعد 20 سال

یادگاری ارزشمندی که تقدیم به حامد زمانی شد
calendar
تاریخ : 1393/09/07 - 15:59
0
محبوب  
رای به خبر :

سال 1372، اواخر دوره سربازی ام بود.در درمانگاه ستاد مشترک سپاه مشغول خدمت بودم.حاج صادق آهنگران هم هر از گاهی به آن درمانگاه مراجعه داشت.

یک روز آن اواخر به او گفتم: من سربازی ام رو به اتمام است و یک یادگاری از شما می خواهم.می خواست تسبیحی بدهد، ولی از او یک شال مشکی خواستم.شال را که داد گفت از سال 63 در دزفول این شال را دارد و سفارش کرد که مراقبش باشم آن را گم نکنم.

اما سال گذشته، یعنی محرم سال 1392 احساس کردم حق این شال ادا نشده و این شال برازنده من نیست ... فکر کردم به خود ایشان برگردانم یا به شخص دیگری که بتواند حق آن را ادا کند بدهم ... اما چه کسی؟

زمانی که ما نوجوان بودیم، حاج صادق آهنگران با نغمات آسمانی اش محبت نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) و نفرت از ظالمان زمانه را در دلمان می کاشت و جان ما را به آرمان های بلند انقلاب سوق می داد.

این شال برازنده کسی است که امروز این رسالت رو به خوبی انجام می دهد.

از طرفی مدتی بود مترصد عرض ارادت به خواننده ای بودم که در برانگیختن حس هیجان طلبی جوانان در مسیر آرمان های انقلاب خوش درخشیده است اما مشکل دسترسی به وی در برنامه ها و تقدیر افراد مهمتر، دیگر محلی از اعراب برای من باقی نمی گذاشت.

تا اینکه متوجه شدم که قرار است به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه محل کارم بیاید.

فرصت را مغتنم دانستم، آن شال قدیمی را حسابی تمیز و مرتب کردم و با خود به دانشگاه بردم؛ پس از برگزاری مراسم به گردنش انداختم و رویش بوسیدم.

اما تا آن زمان هرگز به مخیله ام خطوی نمی کرد روزی نسبت به خواننده ای اینقدر علاقه و محبت داشته باشم.

چندی بعد آن شال را در بر گردنش دیدم و خدا را شکر کردم که پس از 20 سال موفق شدم به خوبی حق آن را ادا کنم و من هم سهمی هر چند کوچک در عرض ارادت و اعلام حمایت از این خط شکن بهره برداری از ابزار هنر ترانه سرایی در مسیر آرمان های انقلاب داشته باشم.

حق شالی که از سال 63 در شهر مقاوم و زیر آتش و خون دزفول بر گردن حاج صادق آهنگران بوده و اینک آن را بر گردن خواننده خوب و دوست داشتنی جبهه مقاومت، حامد زمانی می بینیم.

همایون سلحشور فرد/

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5942


tags
   معاونت فضای مجازی        حوزه103        محرم93        حامد زمانی        آهنگران        هنر انقلابی        جنگ نرم        شال مشکی    

مطالب مرتبط