رای به سایت :
855
محبوب
حوزه 122 فاتح
ناحیه مقاومت بسیج قدس
چهارشنبه 28 شهريور 1397 -
نشست دخترانه در هفته عفاف و حجاب
هفته عفاف و حجاب

نشست دخترانه در هفته عفاف و حجاب

به مناسبت هفته عفاف و حجاب نشست دخترانه را با حضور متربیان جوان در کانون فرهنگی مسجد الله(جل جلاله) تشکیل گردید.
calendar
تاریخ : 1397/04/20 - 12:34
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 122 فاتح  ناحیه مقاومت بسیج قدس ، با آغاز هفته عفاف و حجاب مربی پایگاه محمد رسول اله(ص) به مناسبت هفته عفاف و حجاب نشست دخترانه را با حضور متربیان جوان در کانون فرهنگی مسجد الله(جل جلاله) تشکیل داد.

مربی این نشست برای دختران جوان در مورد ضرورت رعایت عفاف صحبت کرد و گفت: فطرت امری است که خدای متعال آن را در وجود هر فرد قرار داده وانسان بدون اکتساب، به آن میل ورغبت دارد . دستورات اسلامی منطبق بر مسیر شکوفائی فطرت بشری است و با کمی دقت بر این دستورات و احکام فطری، اهداف، آثار و نتایج عقلانی و حکمیانه آن ها نیز آشکار می گردد. بر همین اساس حجاب و پوشش اسلامی که یکی از اوامر انسان ساز الهی و یکی از احکام حیات بخش اسلام در زندگی طیبه است و منطبق بر فطرت بشر و مبتنی بر نیازها و شرایط روانی او و زمینه ساز پویائی و کمال انسانی خواهد بود و اصولاً عمل به قوانین اسلام یک عمل اعتباری و قراردادی نیست بلکه عمل به قوانین اسلام یعنی پاسخ گوئی به نیاز فطرت است.

عفاف نیز یکی ازاین باورهاست. روح عفت وپروا پیشگی از بدو خلقت آدمی تاکنون برانسان حاکم بوده است. البته ممکن است شکل، اندازه وکیفیت بروز آن دردوره های مختلف متفاوت باشد، اما این خصلت همیشه بروز وظهور داشته است.

وی در ادامه گفت: حیا وعفت، خصلتی انسانی است وآدمیان به حکم نهاد وآفرینش خویش بدان رغبت دارند. هنوز قوانین جهانی برلزوم جلوگیری از کارهای خلاف عفت تاکید دارند، اگر چه رعایت آن درهمه جا یکسان نیست ومیزان به فعلیت رسیدن آن درافراد مختلف است.

در پایان متربیان جوان سوالات خود را از مربی پرسیدند.


انتهای پیام /


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 122 فاتح        منطقه 5        محله اکباتان        هفته        عفاف و حجاب