رای به سایت :
2184
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج قدس
شنبه 27 مرداد 1397 -
امام جمعه کن:

با کمک فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده ای نه چندان دور مرز کشورها برداشته خواهد شد

امام جمعه کن تصریح کرد:با کمک فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده ای نچندان دور مرز کشورها برداشته خواهد شد و با برداشته شدن مرزها تحریمها دیگر معنایی نخواهد داشت.
calendar
تاریخ : 1397/01/18 - 11:31
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از پایگاه سلمان کن  حوزه 101 فجر  ناحیه مقاومت بسیج قدس ،نماز جمعه این هفته نیز با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و معرفی کتاب طبق روال هر هفته در ابتدای برنامه های نماز جمعه توسط حجت الاسلام میدانی آغاز گردید.

در ادامه استاد بهرام پوری پژوهشگر و فعال فرهنگی به  سخنرانی پیش از خطبه ها پرداختند. در نهایت حجت الاسلام و المسلمین صالح نیا به ایراد خطبه ها پرداختند.

بخشی از سخنان ایشان در ذیل قابل مشاهده می باشند.

مردم از بی عدالتی ها و دزدیهای بیت المال گله مند هستند و این نشان میدهد که به اسلام و اهداف این انقلاب عمل نشده و دست دزد قطع نشده و با مفسدان برخورد نشده است.
علما و روحانیت باید در کنار مردم باشند و کار بد مسئولین را توجیه نکنند روحانیت انقلابی به منزله مادر این نظام هستند و نباید از مردم فاصله بگیرند به قول آیت اله بروجردی مدرک و سند اعتقادات مردم همین روحانیون هستند روحانیون باید عیب ها و انتقادها را ببینند و بشنوند و برای حل آنها اقدام نمایند.
در اسلام اقتصاد و فرهنگ کاملا باهم آمیخته هستند و برای رشد جامعه باید تحولات و اصلاحات اساسی فرهنگی انجام گردد اسراف در کشورمان خیلی زیاد است طی یک سال گذشته ۱۰ میلیارد دلار ارز کشورمان فقط در هتلهای ترکیه هزینه شده است در صورتی که در داخل کشورمان مکانهای جذاب گردشی و تفریحی وتاریخی بسیار زیادی وجود دارد اما وقتی ماه محرم می آید به نذری دادن برای امام حسین ع انتقاد میکنند و مستمندان را بهانه میکنند.
مصرف روغن در کشورمان به اندازه مصرف آن در کشور چین یک میلیارد نفری است و از همه بدتر از کشور مالزی روغن پالم وارد میکنیم و یا مصرف شکر که مضر است و بیشترین شیرینی را دارد.
از ظرفیت های معدنی مان باید درست استفاده کنیم ما رتبه اول گاز و رتبه چهارم نفت و ۷ درصد معادن دنیا را در اختیار داریم اما به دلیل عدم مدیریت صحیح بهره برداری درستی از آنها نمی کنیم فقط توسط معادن مان که ارزش آن ۷۰۰ میلیارد دلار است میتوانیم با ان ۴ کشور را اداره کنیم.
از فرصتهاو تکنولوژی‌های جدید بوجودآمده باید بخوبی استفاده کنیم مثل ارزهای دیجیتالی با کدهای خاص که توسط آنها میتوان خرید کرد چین و ژاپن به این سمت حرکت کرده اند و توسط آن میتوان دلار را از چرخه پولی خارج کرد ما مردم هوشیاری داریم و میتوانیم در این عرصه هم وارد بشویم .
ما در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات زندگی میکنیم و باید اطلاعات کامپیوتری و اینترانتی خوبی داشته باشیم متاسفانه بعضی از مدیران کار با کامپیوتر را نمی دانند زمانی که مقام معظم رهبری درس خارج فقه را شروع کردند فرمودند شب قبل از تدریس احادیث و اطلاعات را از اینترنت سرچ میکنم شخصیتی که کارش از همه بیشتر و سنش از بعضی مسئولین زیادتر است اما از کار با کامپیوتر و استفاده از نرم افزارها غافل نمی باشد.
خارجی ها یک فیلم میسازند و کل دنیا را توسط آن اداره میکنند اما ما برای معرفی شخصیتی مثل امام علی ع یک سریال ۴۰ قسمتی میسازیم که در آن مالک اشتر و قطام نقششان بیشتر است.
با کمک فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده ای نچندان دور مرز کشورها برداشته خواهد شد کسانی که از روی دلسوزی به عملکرد و اشتباهات دولت انتقاد میکنند با شخص رئیس جمهور مشکلی ندارند اما میدانند که در آینده با برداشته شدن مرزها تحریمها دیگر معنایی نخواهد داشت اما امتیازاتی که داده ایم و توقف هایی که در علوم و فناوری و پژوهش و تکنولوژی انجام دادیم معنی پیدا میکنند کارهایی که به صورت اساسی کشور را میسازد و آباد میکند را نابود کردیم آنوقت در آینده همان کارها را که از بین بردیم را باید از مسببین آن گدایی کنیم. مطمئن باشید که نسل آینده خواهند گفت اقا محمد خان قاجار و فتحعلیشاه و احمد شاه فلان امتیاز را دادند و در جمهوری اسلامی با آن همه اقتدار و ادعا فلان امتیاز را دادند. و این ننگ تا ابد برایمان باقی خواهد ماند .
باید قوی بود و به جوانان و دانشمندانمان ایمان و اعتماد و اعتقاد داشته باشیم به دانشگاه و اساتید اهمیت بدهیم در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر جوانانی داریم که میتوانند کل اطلاعات دنیا را به هم بریزند و سیستمهای آنها را حک کنند اما به آنها بها نمی دهیم و از آنها استفاده نمی کنیم در عوض از خارج برای آنها دعوتنامه میآید و بهترین امکانات را برایشان فراهم میکنند و دنیای مرفه و درخشانی را برایشان ترسیم میکنند و آنوقت میخواهیم که فرار مغزها اتفاق نیافتد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18420


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        پایگاه سلمان کن        منطقه 5        محله کن        امام جمعه کن        نماز جمعه کن                                    
مطالب مرتبط