پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسگری(ع)
 
جمعه 03 اسفند 1397 -

رای به سایت :
1220
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 121 صابر ›› پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسگری(ع)
13
محبوب  
رای به خبر :
مرد قصه‌گوی روستاهای محروم
آتش به اختیار

مرد قصه‌گوی روستاهای محروم

داستان‌خوانی برایش اولویت دارد، اینکه در همه جای ایران کودکان و نوجوانان با کتاب همراه باشند، تمام تلاشش را می‌کند تا قصه‌های خوب را برای بچه‌های خوب ایران بخواند، حجت‌الاسلام آذری‌نژاد یک آتش‌به اختیار در حوزه فرهنگی است.
calendar
تاریخ : 1397/06/05 - 10:46

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسگری(ع)  حوزه 121 صابر  ناحیه مقاومت بسیج قدس ، داستان‌خوانی برایش اولویت دارد، اینکه در همه جای ایران کودکان و نوجوانان با کتاب همراه باشند، تمام تلاشش را می‌کند تا قصه‌های خوب را برای بچه‌های خوب ایران بخواند، حجت‌الاسلام آذری‌نژاد یک آتش‌به اختیار در حوزه فرهنگی است.

در روزگاری که کتاب اولویت نیست، اقتصاد و معیشت شده تمام دغده‌مندی افراد، اسماعیل آذری‌نژاد طلبه جوانی است که ماشین شخصی‌اش را مملو از کتاب کرده و به مانند کتابخانه سیار آن را به دور افتاده‌ترین نقاط کشور که به لحاظ برخورداری محروم هستند می‌برد،با لباس روحانیت روستا به روستا می‌رود و برای بچه‌ها کتاب و قصه می‌خواند، همان نقاطی که شاید کمتر کسی راهش به آنجا افتاده باشد، کتابخانه بنا می‌کند، حتی از مدادهای رنگی کودکش برای نقاشی کشیدن استفاده کرد تا کودکان با یک نقاشی و رنگ هم در شادی کودکانه سهیم باشند. رنگ، بازی و نشاط هدف اول و آخرش است.شروع قصه‌هایش بچه‌ها را دور هم می‌نشاند، همه کمک می‌کنند تا بهترین کلاس قصه‌گویی کارش را شروع کند و اینجا تازه اول داستان است...

حجت‌الاسلام اسماعیل آذری‌نژاد از جمله افرادی است که دغدغه و تلاشش رشد فکری کودکان ساکن درروستاهای محروم است. متولد 58 و ساکن شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد است و 5 سالی است با شعار قصه، توپ و رنگ تمام تلاش خود را بر فعالیت در محور کتاب کودک قرارداده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17321
محمد بابائی نصرمطالب مرتبط