پایگاه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء (ص)
 
چهارشنبه 01 اسفند 1397 -

رای به سایت :
706
محبوب
صفحه نخست ›› اجتماعی ›› حوزه 121 صابر ›› پایگاه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء (ص)
4
محبوب  
رای به خبر :
حجت شرعی بر همهء ما تمام شد ، سربازان ولایت اطاعت کنند...
حجت شرعی بر همهء ما تمام شد ، سربازان ولایت اطاعت کنند...

در دیدار مردم آذربایجان حضرت آقا حجت را بر مؤمنین و مؤمنات تمام کردند و به نکات مهمی پرداختند. فرمایشات ایشان را دقیق و کامل بخوانید.
calendar
تاریخ : 1393/12/04 - 15:51

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه بسیج خاتم الانبیاء (ص) حوزه 121 صابر ناحیه قدس، امام خامنه ای (مدظله):

یک نکته‌ی دیگری که این بیشتر به مردم مربوط میشود، مصرف محصولات داخلی است که من بارها در سخنرانی‌های اوّل سال و غیر آن تکرار کردم، الان هم به شما عرض میکنم:
محصولات داخلی را مردم مصرف کنند؛ نروند دنبال این نشانه‌ها.
حالا مُد شده است بگویند «بِرَند» است، بِرَند فلان؛ بِرَند چیست! بروید سراغ مصرف تولیدات داخلی.
آن چیزهایی که مشابه داخلی دارد، متعصّبانه و با تعصّبِ تمام، ملّت ایران، خارجیِ آن را مصرف نکنند.
این را من فقط برای یک عدّه‌ی خاص نمیگویم؛ خب بله، وقتی ما میگوییم، یک عدّه متدیّنین فوراً گوش میکنند حرف را، پیغام هم میدهند فلان چیز را که خارجی است بخریم؟
فلان چیز را نخریم؟
من فقط برای متدیّنین و افرادی که برای حرف ما حجّیّت شرعی قائلند، این را نمیگویم؛ من این حرف را برای هرکسی میگویم که به ایران علاقه‌مند است، به آینده‌ی کشور علاقه‌مند است، به فکر بچّه‌های خودش است که بنا است فردا در این کشور زندگی کنند.
شما مصنوعات خارجی را که مصرف میکنید، در واقع کمک میکنید به اینکه حجم آن بنگاه خارجی، آن کارگر خارجی، آن سرمایه‌دار خارجی، مدام بیشتر بشود و تولید داخلی ضربه بخورد، شکست بخورد.
این را به همه‌ی مردم، بخصوص آن‌کسانی‌که مصارف زیادی دارند[میگویم‌]؛ دولتی‌ها هم همین‌جور؛ دولتی‌ها هم در مصارف دولتی، در اشیاء مصرفی‌ای که در ساختمانها، در چیزهای گوناگون مصرف میکنند، حتماً ملاحظه کنند تولید داخلی را.
اجتناب از اسراف هم یک سرفصل دیگر است؛ اجتناب از اسراف، تضییع مال، هدر دادن منابع عمومی، هدر دادن آب، هدر دادن نان، از بین بردن خاک. خاک یک ثروت است، آب یک ثروت است، نان یک محصول ذی‌قیمت است؛ مراقب باشند، همه مراقب باشند، احساس مسئولیّت کنند، اینها را از بین نبرند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 7631


منبع : وبسایت حزب الله سایبرمطالب مرتبط