پایگاه مقاومت بسیج صادق آل محمد
 
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
4046
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 115 لیلة القدر ›› پایگاه مقاومت بسیج صادق آل محمد
1
محبوب  
رای به خبر :
سالروز شهادت بنیانگذار مکتب شیعه تسلیت باد
سالروز شهادت بنیانگذار مکتب شیعه تسلیت باد

سالروز شهادت بنیانگذار مکتب شیعه حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد.
calendar
تاریخ : 1397/04/18 - 13:54

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج صادق آل محمد  حوزه 115 لیلة القدر  ناحیه مقاومت بسیج قدس ، 25 شوال سالروز شهادت بنیانگذار مکتب شیعه حضرت امام جعفر صادق (ع) بر تمام شیعیان حقیقت جو تسلیت باد.

دوران امام جعفر صادق(ع) در میان دیگر دوران‌های ائمه اطهار(ع)، دورانی منحصر به فرد بود و شرایط اجتماعی و فرهنگی عصر آن حضرت در زمان هیچ یک از امامان وجود نداشت و این امر به دلیل ضعف بنی امیه و قدرت گرفتن بنی عباس بود.

امام صادق(ع) با توجه به فرصت مناسب سیاسی و نیاز شدید جامعه، نهضت علمی و فرهنگی پدرشان را در پیش گرفتند و حوزه وسیع علمی و دانشگاه بزرگی به وجود آوردند و در رشته‌های مختلف علمی و نقلی شاگردان بزرگی تربیت کردند. افرادی چون هشام بن حکم، مفضل بن عمر کوفی جعفی، محمد بن مسلم ثقفی، ابان بن تغلب، هشام بن سالم، مؤمن طاق، جابر بن حیان و ... از شاگردان ایشانند. در منابع اسلامی تعداد شاگردان امام را تا چهار هزار نفر نوشته‌اند.

همچنین در حوزه فقه و احکام نیز توسط ایشان فعالیت زیادی صورت گرفت، به صورتی که شاهراه‌های جدیدی در این بستر گشوده شدند که تاکنون نیز به راه خود ادامه داده اند. بدین ترتیب، شرایطی مناسب پیش آمد و معارف اسلامی بیش از هر وقت دیگر از طریق الهی خود منتشر شد، به صورتی که بیشترین احادیث شیعه در تمام زمینه‌ها از امام صادق(ع) نقل شده و مذهب تشیع به نام مذهب جعفری و فقه تشیع به نام فقه جعفری خوانده می‌شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14131مطالب مرتبط