پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر
 
پنجشنبه 02 اسفند 1397 -

رای به سایت :
106
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای اجتماعی ›› حوزه 104 رضوان ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر
1
محبوب  
رای به خبر :
پیاده‌روی اربعین و مقاوم شدن روحیه شیعیان در مقابل استکبار و ارتجاع منطقه
پیاده‌روی اربعین و مقاوم شدن روحیه شیعیان در مقابل استکبار و ارتجاع منطقه

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با بیان اینکه راهپیمایی اربعین یک حرکت موثر و تقویت کننده روحیه شیعیان در مقابل استکبار و ارتجاع منطقه است، گفت: این مراسم یادآور عملکرد امام حسین (ع) و یارانش است که نشان می‌دهد...
calendar
تاریخ : 1396/07/25 - 13:37

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر  حوزه 104 رضوان  ناحیه مقاومت بسیج قدس ، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) و مراسم پیاده‌روی شیعیان گفت: طی سال‌های اخیر راهپیمایی اربعین به بزرگترین، باشکوه‌ترین، مُنسجم‌ترین، عارفانه‌ترین و عاشقانه‌ترین راهپیمایی جهان تبدیل شده است. هیچ تجمعی در این حد در جهان وجود نداشته است و این عزت و عظمت تشیع و شیعیان را به نمایش می‌گذارد.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با بیان اینکه این راهپیمایی در اوج تهدیدات تروریستی و بحران منطقه انجام می‌شود، افزود: تاکنون چنین حجم عبور از مرزها را نداشته‌ایم و هرساله پیاده‌روی اربعین بزرگترین و پُرجمعیت‌ترین سفر ایرانیان به خارج از کشور را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: مهمانپذیری و عملکرد شیعیان عراق در پذیرایی از زائرین حسینی و اصرار و حتی التماس آنها برای اینکه توفیق خدمت به زائرین را پیدا کنند در جهان بی‌نظیر است.

قدیری ابیانه گفت: در واقع راهپیمایی اربعین، یک حرکت موثر و استراتژیک با امید به پیروزی در آینده را بین شیعیان نشان می‌دهد و روحیه مسلمانان را برای ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و ارتجاع منطقه که حامی تروریست‌ها هستند را تقویت می‌کند تا جایی که توطئه‌ها هرچه بیشتر خنثی شوند.

این استراتژیست افزود: برخلاف عقیده‌های انحرافی که می‌خواهند ماجرای عاشورا را امری گذرا و مربوط به گذشته جلوه دهند، مراسم پیاده‌روی اربعین نشان می‌دهد که این ماجرا هرگز از خاطره‌ها نخواهد رفت و الهام بخش آزادی خواهان هست و خواهد بود. عملکرد امام حسین (ع) و یارانش نشان داد که بُن‌بستی در راه اسلام و راه حق وجود ندارد.

وی با بیان تهدیدات تروریستی، یادآور شد: هرچه تهدیدها و تحریم‌ها علیه ایران و جوامع شیعی پُررنگ‌تر شود، شور، هیجان، انسجام و انگیزه برای مبارزه با آمریکا قوی‌تر می‌شود. البته تروریست‌ها با حمایت غرب و ارتجاع  منطقه تلاش خواهند کرد، حتی المقدور در راهپیمایی خللی ایجاد کنند، اما در سالیان گذشته شکست خوردند و انشالله باز هم شکست خواهند خورد.

قدیری ابیانه تصریح کرد: امکان برگزاری چنین راهپیمایی در زمان صدام وجود نداشت اما با سرنگونی صدام و شکست آمریکا در سلطه بر عراق و با نظارت مرجعیت شیعی، حماسه عظیم راهپیمایی اربعین و مشارکت مردم، حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین طی سالیان گذشته شکل گرفته است.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در بین مردم ایران نیز تلاش برای مشارکت در پذیرایی از زائرین در مسیر نجف تا کربلا ایجاد شده و امید است این شورآفرینی، مساعدت و همکاری برای زائرین حسینی که از ایران به سمت عراق می‌روند همواره فراهم باشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10075


منبع : طنین یاسمطالب مرتبط